VOLAP Akademi Kapsamı

ALTYAPILAR GÖZBEBEĞİMİZ

VOLAP Programları Kapsamı

VOLAP üyesi spor kulüplerinin antrenman programları, VOLAP Akademi uzmanları tarafından oluşturulur. Akademisyen ve uzmanlarımızın desteğiyle oluşturulan programlarımız, VOLAP üyesi spor kulüplerimizde görev yapan spor okulu sorumluları ve projedeki lig takımları antrenörleri tarafından altyapı sporcularının gelişimi için kullanılır. Tüm okullarda ilgili yaş grubu için belirlenen standart müfredat ve içerikler uygulanır ancak antrenörlerin de inisiyatif almasına imkan verilir.

Eğitim içerikleri ve çalışma modelimizin prensipleri ile uzmanlaşma gereken konularda VOLAP’ın eğitim merkezinde düzenli eğitici eğitimleri ile organizasyonel süreç yönetimi konusunda yönetici eğitimleri de düzenlenir. Tüm üyelerimize ait tesislerde çalışan idareciler, sorumlular ve eğitimciler her sezon başında biraraya gelerek bilgi aktarımı yaptığımız ve yeni sezonu karşıladığımız spor festivalimizde, kendi takım yaş gruplarıyla sezon açılışı yapar.

VOLAP ÜYESİ VOLEYBOL OKULLARIMIZIN ÇALIŞMA SÜREÇLERİ KONUSUNDA GENEL BİLGİLERİ AŞAĞIDA BULABİLİRSİNİZ.

GENEL SİSTEM

  • Spor okullarında 7-12 yaş minik sporcuların eğlenerek voleybol öğrenmesi ve sporu benimsemeleri sağlanır. Temel teknik eğitimlerimiz teorik ve görsel video içeriklerle desteklenir.
    Başlangıç dönemlerinde belirli testler ve ölçümlerle belirlenen yetenekli ve fiziksel kapasitesi yüksek sporcular için özel veya grup antrenman planlamaları da yapılmaktadır.
  • İleri yaşlarda 12-18 yaş arasındaki sporcuların gelişim liglerinde takım olarak mücadele etmesi, takım olmayı başararak rekabet ortamına alışması ve hedeflenen başarılara doğru yürümesi hedeflenir ve bu takımlarda üstün performansla elit seviyede voleybol oynayacağı düşünülen sporcuların, değerlendirilmek üzere Büyük Bayan kategorisi bulunan takımlara geçiş yapması sağlanır.
  • 12-18 yaş aralığındaki sporcuları için hem yurt içi hem de yurt dışında organize ettiğimiz voleybol kamplarında sosyal iletişim, yeni arkadaşlıklar ve ailelerinden uzakta özgüven kazanacakları ve farklı kültürleri tanıyacakları, kendine yetebilmeyi öğrenecekleri turnuvalarda maç tecrübesi kazandırılır, aynı zamanda takım olma becerisi konusunda ilerleme hedeflenir.
  • Sporculardan büyüdüklerinde sadece sporcu olarak değil, stajyer antrenör, spor yönetici asistanı, spor medya yönetimi gibi sporun her alanında yardımcı olmalarını, onların liderlik yönlerini destekleyerek, öğretici ve küçükleri sahiplenici roller üstlenmelerini teşvik edeceğiz.

VOLAP ÜYESİ VOLEYBOL OKULLARI
VOLAP’a üye voleybol okullarının antrenmanları, 7-12 yaş aralığındaki sporcularla haftaiçi veya haftasonu belirlenen günlerde 2 gün olmak üzere 1 saat 15 dakika olarak yapılmaktadır. Çalışmalar Eylül ayında okulların açılmasıyla başlar, Haziran ayında okulların kapanmasıyla sonlanır.

Voleybol Okullarındaki 9-13 yaş sporcular arasından özel ölçüm ve testlerle yapılacak seçmeler ise, daha önceden ilan edilen günlerde yapılarak spor kulübü takımlarına aday olabilecek sporcu adaylarının taranması amaçlanır.

VOLAP ÜYESİ KULÜPLERİN GELİŞİM TAKIMLARI
Her tesisteki 12-17 yaş spor okulu öğrencileri arasından gelişim takımlarına seçilen sporcular, 16 kişilik takımlarla Minik, Midi, Küçük, Yıldız, Genç kategorilerinde liglerde mücadele etmektedir. İstanbul ligleri ve özel gelişim liglerinde mücadele edecek takımlar haftada 3 antrenman yaparlar ve maç programlarındaki yayınlanmış olan maçlarını oynarlar. Takımlar, seviyelerine göre resmi lig, gelişim ligi veya VOLAP üyesi temsilciler tarafından organize edilen özel altyapı Asya Voleybol Ligi’ne (AVL) katılım gösterir.

Gelişim takımlarında farkedilir bir üstünlük ve gelişim gösteren sporcular, performans takımlarına yükseltilir ve daha büyük hedefler için yüksek seviye antrenman ve takım planlamasına dahil edilir.

sporcu eğitimi

7 yaşından itibaren voleybol okullarındaki sporcular arasından voleybola ilgi duyan ve özel taramalar neticesinde takımlarımıza kazandırdığımız sporcular teorik, uygulamalı, maç tecrübesi için resmi liglerde oynatılarak eğitimlerine katkı sağlanır.

antrenör eğitimi

Voleybol okullarında çalışan tüm eğitimci kadrosu, voleybol federasyonu ve VOLAP tarafından verilen tüm öğretici eğitimlerine katılacak, bu eğitimler VOLAP Akademi bünyesinde desteklenerek, yazılı ve video içerikler üretilecek ve tüm voleybol paydaşlarının yararına sunulacaktır.

akademik arşiv

Tüm eğitimler neticesinde oluşacak teorik ve görsel eğitim dökümanları arşivlenecek ve herkesin kullanımına uygun şekilde VOLAP Akademi yoluyla Voleybol Araştırmaları Platformu aracılığıyla burada çevrimiçi olarak yayınlanacaktır.


Hayal edebilirseniz, gerçekleştirebilirsiniz.


Hadi birlikte voleybol oynayalım.