DİJİTAL VOLEYBOL ARŞİVİ

Voleybolun bugünlere gelmesinde sonsuz emekleri olan kişilere saygı, bayrağı devralmış ve devredecek olanlara algı yaratmak, hangi çabaların gelecekteki voleybol hizmetkarlarına nasıl bir altyapı bıraktığını gözler önüne sermek istedik.

Bu amaçla Türkiye’de ilk defa yapılacak bir çalışmayla voleybol emekçilerinin çaba ve hizmetlerinin ürünü olan arşivlerini, dijital arşiv niteliğinde oluşturduğumuz voleybol arşivimizde sizlerin ziyaretine ve yararına sunuyoruz.

Dijital voleybol arşivinde yeralan tüm çalışmalar, arşiv sahibi tarafından, eğer hayatta değilse mirasçı ailesi tarafından gerekli izinler sağlanarak teslim alınmış ve yayınlanması için çevrimiçi dijitale aktarılarak tüm sporseverlerin faydasına sunulmuştur. Yayınlanan her türlü belge ve medyanın tüm hakları saklıdır ve izinsiz alınıp kullanılamaz. Kullanılması halinde yasal yollara başvurularak gerekli yasal işlemlerin yapılması konusunda yönetimimizin ve belge sahibinin hakları saklıdır.

Lütfen buradan 5846 Sayılı Fikir ve Sanat Eserlerini Koruma Kanunu Gereği (Site Telif Hakları) Konusunda Yasal Uyarı niteliğindeki Telif Hakları Uyarı Metni‘ni okuyunuz.

Ailesinin resmi izniyle adeta modern voleybolun Türkiye’de uygulanmasını hem teknik hem de yönetimsel anlamda sağlayarak kilometre taşlarını döşeyen, ülkemiz voleybolunun dünyada şu anda bulunduğu yere gelmesinde en önemli katkıyı sağlayan değerli voleybol insanı Cengiz Göllü’nün kendi yarattığı voleybol arşivini tüm spor camiasının saygısına sunuyoruz.

Ankara’da 1938 yılında doğan Cengiz Göllü, hem milli takımlarda hem de kulüplerde sporcu, antrenör ve yönetici olarak çok sayıda başarıya imza attı ve Türkiye’de voleybolun gelişimine önemli katkı yaptı. Yarım asırdan daha uzun bir süre sporla iç içe yaşayan Göllü, Eczacıbaşı, Galatasaray, Karşıyaka ve Beşiktaş gibi takımlarda görev yaptı, Eczacıbaşı Kadın Voleybol Takımı ile üst üste 17 şampiyonluk yaşayarak elde edilmesi zor bir başarıya imza attı.

cengiz göllü 1
mayıs 1961-1979 nisan

cengiz göllü 2
ECZACIBAŞI 1972-1975

cengiz göllü 3
ECZACIBAŞI 1975-197
8

cengiz göllü 4
ECZACIBAŞI 197
8-1980

CENGİZ GÖLLÜ 5
tvf 197
9-1985

6 Comments

    1. SAYIN ABDULLAH GÜMÜŞBAŞ’A, BÖYLE BİR ARŞİVİN AKTARILMA AŞAMASINDA GÖSTERDİĞİ GAYRET VE EMEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

      Beğen

  1. Muhteşem bir platform olmuş başta Abdullah Gümüşbaş abim olmak üzere emeği geçen herkese teşekkürler…Necla ESEPAŞA

    Liked by 1 kişi

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s